" />
Imprezy i biesiady góralskie, super wesela na góralską nutę...

  Kapela Góralska BESKID - Ciekawostki z życia Kapeli...

 

BESKID ZNOWU NAGRODZONY
2020-10-27

 

 

 

W dniach 06-08.01.2011 r. odbyły się w Będzinie przesłuchania finałowe II etapu do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Kapela Góralska BESKID z Bielska-Białej, która przebrnęła przez eliminacje miejskie i rejonowe, wystąpiła w Będzinie ze swoimi najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami.

Bardzo miłym zaskoczeniem dla muzyków z Kapeli Góralskiej BESKID było, to kiedy dowiedzieli się, że zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu na Koncert Laureatów, na którym ogłoszono, że, Kapela Góralska BESKID zdobyła I miejsce w kategorii Zespołów Regionalnych.

W XVII edycji festiwalu, w którą zaangażowane były 33. ośrodki eliminacyjne w tym jeden na Ukrainie wzięło udział 1720 wykonawców. W przesłuchaniach finałowych zaprezentowało się ich 130. Jest to bardzo duże wyróżnienie, że ktoś zauważył naszą góralską kolędniczą nutę, z czego ogromnie się cieszymy – mówią muzycy z zespołu.

Dla osób zainteresowanych polecamy naszą góralską płytę z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami pt „Hej, malućki, malućki” – na której można usłyszeć m.in. kolędy i pastorałki wykonane na OFKiP w Będzinie.